Terminus

140BPM


Equaliteq
2006

 
1. Sleepless Nights mp3
2. Fuckin' Flies mp3
3. Dancing Septimus mp3
4. Nostalgic Tractor mp3


 
TERMINUS - Maciek Szymczuk
 
muzyka / music
Maciek Szymczuk
 
Nota wydawnicza / Release notes
"Brand new Equaliteq release by Terminus can surprise you a little bit. This 4 tracker is clear techno music, as it used to be 10 years ago. Terminus is an alias of Equaliteq artist Maciek Szymczuk better known from his dubby "click'n'everything" productions. Let him speak by his own:
- Why?
- Cristian Vogel's "Absolute Time" was one of the first three records with electronic music I've bought. It explains everything. That music is with me all the time. I love all styles of techno music and I tried to refer to techno in my earlier productions, but I was never satisfied. Untill now. I hope I've caught most exciting energies of this style. I decided to use Terminus nickname this time, to separate my previous works from the "more dancing part of myself".
By the way: "Terminus" name comes from the story of Polish Science Fiction writer Stanislaw Lem, under the same title."
---
"Nowa płyta Equaliteq, zrealizowana przez Terminusa, może okazać się dla niektórych z Was niemałym zaskoczeniem. Ten cztero-utworowy album to czyste techno, nawiązujące wprost do brzmień z przed blisko 10 lat. Terminus to nowe wcielenie Maćka Szymczuka, artysty znanego lepiej z charakterystycznego dla siebie stylu "click'n'everything", nagrywającego już wcześniej dla Equaliteq. Oto, co sam twórca mówi na temat swojego nowego projektu:
- Dlaczego?
- Cristian Vogel "Absolute Time" - jedna z 3 pierwszych płyt z elektroniką, jakie kupiłem. To powinno wyjaśnić wszystko. Ta muzyka jest ze mną nieprzerwanie. Od tamtego czasu jestem zakochany w różnych odmianach techno. Niestety, do teraz była to miłość nieodwzajemniona wszystkie moje próby odniesienia się do tej stylistyki, były co najmniej nieciekawe. Myślę, że dopiero teraz udaje mi się uchwycić bardziej frapujące energie w mojej pracy z tą taneczną stylistyką. Postanowiłem firmować to nazwą TERMINUS, żeby wyodrębnić z mojej twórczości 'bardziej taneczną część samego siebie'.
~~//~~
" - Kto tam - odezwał się zniekształcony, jakby dobywający się z żelaznej rury głos
- Terminus mówi - kto?
- Co tu robisz? - spytał Pirx.
- Ter-minus - tu-jestem - zim-no - źle - wi-dzę - dukał chrypliwie głos."
Stanisław Lem 'Terminus'."
 
wciąż dostępna / still avaiable
(cały materiał można pobrać ze strony: / you can download full release from this site:)
www.netlabel.pl/equaliteq.htm